علی لاریجانی در سفر به استان قم با حضور  در سومین جلسه کارگروه اشتغال گفت: در قم امکان ایجاد مشاغل خانگی بسیار زیادی وجود دارد که به سرمایه گذاری کمی نیاز دارد، تسهیلات مورد نیاز این بخش بین ۳ تا ۱۰ میلیون تومان است که می توان در رشد اشتغال اثرگذار باشد در شرایط فعلی که به صادرات نیاز داریم مشاغل خانگی صادرات محور می توانند کمک کننده باشند.

متن کامل این خبر را در بخش ادامه مطلب مطالعه نمایید.
وی با بیان این‌که مسئله نقدینگی کارخانه ها مهم است و بانک ها باید به آن ها کمک کنند، صنایع کوچک مشکلاتی از قبیل تامین اجتماعی نیز دارند، گفت: وظیفه مهم در چالش جدید قیمت ارز مراقبت از کارخانه ها است تا زمین نخورند، بعد از گذشت از شرایط فعلی این واحدهای تولیدی می تواند روی پای خود بایستد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید تسهیلاتی قائل شویم تا مابه التفاوت ارزی واردکنندگان و تولیدکنندگان را تامین کنیم، نمی‌توانیم مجددا به ارز ۴۲۰۰ تومان برگردیم، ادامه داد: از راه حقوقی نمی‌توان مشکل را حل کرد باید منطق اقتصادی آن را در نظر بگیریم، نمی توان یک کالا را با دو نرخ در بازار به فروش برسانیم.
منبع:نامه نیوز

***                     ***                            ***                       ***

اردشیر پشنگ، کارشناس امور خاورمیانه معتقد است، با توجه به اینکه بحران اقتصادی در ایران عمیق‌تر از ترکیه است و از نظر روانی این برداشت وجود دارد که بحران میان ایران و آمریکا لاینحل‌تر از بحران میان ترکیه و آمریکا است، روند خروج سرمایه از ایران به شکل‌های مختلف همچنان ادامه خواهد یافت.

طی هشت ماه گذشته ارزش لیر ترکیه حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است. افزایش تنش‌های دیپلماتیک میان ایالات متحده آمریکا و ترکیه، نوسانات قیمت لیر و کاهش ارزش آن در برابر دیگر ارزهای جهان را به دنبال داشته است.

کارشناسان بر این باورند که سقوط لیر ترکیه ممکن است خروجِ بیشتر سرمایه‌ از ایران را به دنبال داشته باشد.

منبع:شهر خبر

***

کمیته نظارتی مشترک وزیران قرار است ۲۳ سپتامبر در الجزایر نشستی برگزار کند. این نشست درست شش هفته پیش از آغاز تحریم‌های آمریکا علیه بخش نفت ایران برگزار خواهد شد.

ریاست این کمیته برعهده عربستان سعودی است که ماموریت دارد پایبندی به سهمیه‌های تولیدی که تحت پیمان نفتی اوپک و غیراوپک از ژانویه سال۲۰۱۷ اجرایی شده است را ارزیابی کند. پس از این‌که اوپک و شرکایش در اواخر ژوئن با افزایش تولید به میزان یک میلیون بشکه در روز موافقت کردند، خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی اظهار کرد: این کمیته مسئول تخصیص مجدد سهمیه‌های تولید نفت خواهد بود به خصوص با توجه به این حقیقت که برخی از کشورها قادر نیستند نفت بیشتری تولید کنند.

این مساله مخالفت شدید وزیر نفت ایران را برانگیخت که تاکید دارد پیمان نفتی به کشورها اجازه نمی‌دهد فراتر از سهمیه‌های فردی خود نفت تولید کنند. به غیر از فالح، وزیران انرژی روسیه، کویت، ونزوئلاَ، الجزایر و عمان در این کمیته حضور دارند.

منبع:خبر فوری
طبقه بندی: آمار، اقتصاد مقاوتی،
برچسب ها: اقتصاد، بحران، اخبار، اقتصاد مقاومتی، تولید، سرمایه،

تاریخ : چهارشنبه 24 مرداد 1397 | 11:07 ق.ظ | نویسنده : زینب مولایی | نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic