جلسه روز چهارشنبه مجلس با دستور کار بررسی طرح استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی آغاز شد.

** سردرگمی مجلس در استیضاح ربیعی/ لاریجانی تنفس داد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی بررسی طرح استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در دستورکار خود داشتند.پس از قرائت دستورکار پارلمان مقرر شد، تعدادی از طراحان استیضاح پشت تریبون مجلس درباره دلایل این موضوع اظهارات خود را بیان کنند.


ادامه اخبار در ادامه مطلب

هیئت‌رئیسه مجلس در ابتدا نام مسعود گودرزی نماینده مردم ممسنی در مجلس را برای این موضوع اعلام کرد. این نماینده در واکنش به این مسئله اعلام کرد امضاء خود را از این استیضاح پس گرفته است.

هیئت رئیسه سپس نام علیم یارمحمدی را اعلام کرد که وی نیز در پشت تریبون قرار نگرفت و تعدادی از نمایندگان نیز که اسامی‌شان جزء استیضاح کنندگان بود حاضر نشدند پشت تریبون قرار بگیرند.

پس از این اتفاق زمزمه‌های بین نمایندگان مبنی بر منتفی شدن بررسی این طرح در مجلس مطرح شد که علی لاریجانی رئیس جلسه برای اینکه این سردرگمی ایجاد شده را مدیریت کند  دقایقی تنفس اعلام  کرد تا مشخص شود که موضع استیضاح‌کنندگان چیست؟

** افشاگری یک نماینده درباره رشوه 500 میلیونی سازمان بهزیستی به اسم خیریه‌ها

نماینده  سلسله و دلفان در جلسه استیضاح وزیر کار گفت که رئیس سازمان بهزیستی به وی پیشنهاد رشوه 500 میلیونی به اسم امور خیریه داده است.

** درگیری دو نماینده در جلسه استیضاح ربیعی

حسین مقصودی نماینده سبزوار در جریان بررسی استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در مخالفت با عملکرد ربیعی و موافق استیضاح، دلایل مخالفت خود را مطرح کرد.

وی پس از پایان اظهاراتش از پشت تریبون به سمت صندلی‌ خود در حال حرکت بود که در این بین میرزایی‌نکو عضو فراکسیون امید (اصلاح‌طلبان) مجلس و مخالف استیضاح ربیعی به سمت مقصودی حمله‌ور و سخنان رکیکی علیه او مطرح کرد. لحن صحبت‌های میرزایی‌نکو موجب عصبانیت شدید مقصودی شد به طوریکه وی قصد وارد کردن ضربه‌ای به او داشت.

درگیری لفظی شدید مقصودی و میرزایی‌نکو بامیانجی‌گری امیرآبادی، تابش، قاضی‌پور و دیگر نمایندگان خاتمه یافت و اگر این نمایندگان دیر اقدام کرده بودند به درگیری فیزیکی شدیدی منجر می‌شد.

** نماینده کرمانشاه: برخی نمایندگان با "ربیعی" معامله کرده‌اند

جاسمی گفته است که برخی از نمایندگان پیش از برگزاری جلسه علنی امروز مجلس با وزیر کار در حال معامله بوده‌اند.

** نگهبان سلامی: فساد در زیر مجموعه وزارت کار بیداد می‌کند

محمود نگهبان‌سلامی نماینده مردم خاف در موافقت با استیضاح وزیر کار در صحن علنی مجلس طی سخنانی اظهار داشت:امروز فساد در زیر مجموعه‌های اقتصادی وزارت کار بیداد می‌کند.

** نماینده بجنورد: آقای ربیعی شما چه کمکی به اجرای اقتصاد مقاومتی کردید؟


علی اکبری نماینده بجنورد در موافقت با استیضاح علی  ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ما وکیل مردم هستیم و باید انتقادات خود را برپایه عدالت و انصاف و تکلیف شرعی و قانونی خود اعلام کنیم، گفت: اصل حضور ربیعی در این وزارت‌خانه مخدوش است.

** نظر دولت درباره استیضاح ربیعی و کرباسیان از زبان یک نماینده

حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در جلسه علنی امروز قوه مقننه در موافقت با استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:طی صحبت من با حسینعلی امیری (معاون پارلمانی رئیس‌جمهور)  درباره آقای ربیعی و کرباسیان گفتم که چه کنیم، او گفت از کرباسیان دفاع کنید و درباره ربیعی هر چه خود می‌دانید عمل کنید.

** سئوال یک نماینده از "ربیعی" درباره شرکت فرزندش در دوبی

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس خواستار پاسخگویی وزیرکار درباره شرکت فرزندش در دبی شد.

** ربیعی: بنگاه‌ها را به زور به من تحویل دادند/ استیضاح را حق مجلس می‌دانم

علی ربیعی در جریان بررسی درخواست تعدادی از نمایندگان برای استیضاح وی اظهار داشت: بنده استیضاح را حق نمایندگان مجلس می‌دانم. برای سومین بار و کمتر از یک سال است که به مجلس می آیم، به لطف خدا دو بار در این مدت از نمایندگان رأی اعتماد گرفتم.

** ربیعی با رأی نمایندگان مجلس از وزارت کار رفت

پس از اظهارات مخالفان و موافقان طرح استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این طرح به رای نمایندگان گذاشته شد که وکلای ملت با 129 رأی مثبت، 111 رای منفی، 3 رأی ممتنع از مجموع 243 رأی مأخوذه با ابقای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سمت خود مخالفت کردند.

** اعلام وصول طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت‌رئیسه طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری و طرح اصلاح بند (هـ) تبصره 5 قانون بودجه سال 97  و  طرح استفساریه بند 7 ماده 71 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور را  اعلام کرد.
منبع:https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/05/19/1797957/طبقه بندی: مجلس شورای اسلامی، بیکاری، اشتغال،
برچسب ها: مجلس، مجلس شورای اسلامی، ربیعی، استیضاح، وزیر، وزیر کار،

تاریخ : جمعه 19 مرداد 1397 | 11:15 ق.ظ | نویسنده : زینب مولایی | نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات