نظام  جمهوری اسلامی به دنبال پیشرفت همه جانبه، استقلال از قدرتهای سلطه گر جهانی، شکوفایی استعدادها، رهایی کشور از آسیب های اجتماعی و عزت و امنیت و اقتدار ملی است.

امریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی از قدرت سخت و قدرت نرم در ابعاد نظامی و اقتصادی علیه ایران استفاده کرد اما نتوانست چیزی از ارزش های این انقلاب کم کند،چرا که ملت ایران ماهیت و ترفندهای آمریکا را به خوبی می شناسد و با ایستادگی در مقابل فشارها و با تحمل مشکلات اقتصادی به زیاده خواهی های آمریکا ، "نه " گفت .

بسیاری از کشورها به خاطر بحران های سیاسی و امنیتی و اقتصادی که در سطح جهان رخ داد و کشورهایی که درگیر فشارهای امریکا در قضییه تحریم های یک جانبه آمریکا شدند  با شرایط  نا پایداری روبرو شدند؛ اما ملت ایران در سال های تحریم توانست گام های بلندی بردارد .

افزایش شش برابری راههای کشور؛ توسعه  بنادر و کریدورهای تجاری چند منظوره و۲۰ برابر شدن ظرفیت بنادر،افزایش ۳۰ برابری تولید محصولات پتروشیمی و ۱۵ برابری محصولات فولادی،  نشان از حرکت رو به جلو و پیشرفت دارد.

اینک در استانه ورود به چهلمین سال پیروزی انقلاب هستیم و باید از سد همه این مشکلات عبور کرد  . ایران سرزمینی غنی است و   سرمایه های ارزشمندی  را در اختیار دارد . ایران از لحاظ منابع طبیعی ، در همه منابع طبیعی، سهمی بیش از یک صدم دارد.رتبه اول ایران در مجموع ذخایر نفت و گاز در دنیا و همچنین رتبه اول ایران در ذخایر گازی، در واقع موجب رشک ، حسد و داشتن  چشم  طمع قدرت های سلطه گر و بویژه آمریکا به ایران شده است.

 نظام  جمهوری اسلامی بی اعتنا به تحریم های آمریکا ، با هوشیاری و درایت و در چارچوب راهبردهای قدرت نرم اقتصاد مقاومتی به دنبال پیشرفت همه جانبه، استقلال از قدرت های سلطه گر جهانی، شکوفایی استعدادها، رهایی کشور از آسیب های اجتماعی ، عزت ، امنیت و اقتدار ملی است. اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز راهی روشن به سوی این هدف مهم و را حل عبور از مشکلات است .

حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی  در آغاز سال جاری در اجتماع انبوه زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی(ع)، فرمودند": دشمن در تبلیغات وسیع خود به‌دنبال نسبت دادن کمبودهای معیشتی و اقتصادی به نظام جمهوری اسلامی است تا این‌گونه وانمود کند که نظام اسلامی قادر به حل مشکلات و گره‌گشایی از زندگی مردم نیست.

بدعهدی آمریکا در قضیه برجام، یکبار دیگر نشان داد که  به وعده‌های هیچ‌ دولتی در آمریکا نمی‌توان اعتماد کرد. باید با توجه به بدعهدی هایی که در برجام از طرف مقابل مشاهده می شود ، گام های مطمئن تری برداشته شود .

رهبر  انقلاب اسلامی در این باره می گویند، ".... سیاستهاى اقتصاد باید سیاستهاى «اقتصاد مقاومتى» باشد – یک اقتصاد مقاوم – باید اقتصادى باشد که در ساخت درونىِ خود مقاوم باشد، بتواند ایستادگى کند؛ با تغییرات گوناگون در این گوشه‌ دنیا، آن گوشه‌ دنیا متلاطم نشود؛ این چیزها لازم است.

منبع:http://parstoday.com/tajiki/news/iran-i29075
طبقه بندی: اشتغال، تولید، اقتصاد مقاوتی، انقلاب اسلامی،

تاریخ : چهارشنبه 25 بهمن 1396 | 11:07 ب.ظ | نویسنده : زینب مولایی | نظرات خود را با در میان بگذارید.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic