کتاب «تجربه اقتصاد مقاومتی در جهان و ایران» توسط پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است.

 هدف اصلی کتاب «تجربه اقتصاد مقاومتی در جهان و ایران»، گفتمان‌سازی و تولید و ترویج ادبیات پیراموان «اقتصاد مقاومتی» است. در این کتاب همچنین تلاش شده برای آنکه اقتصاد مقاومتی در سطح حرف باقی نماند و به تغییر رفتار منجر شود، با مباحث و مثال‌های مختلف نشان داده شود که این موضوع چه اندازه در حفظ و افزایش منافع همه افراد جامعه نقش دارد.

نویسندگان این کتاب با بیان این‌که گفتمان‌سازی بدون آسیب‌شناسی و انتقاد از وضع موجود قابل تحقق نیست و برای انجام آن باید صادق، منصف و شجاع بود، تلاش کرده‌اند تا با به‌کارگیری رویکرد انتقادی به فعالیت‌های جاری، دریچه‌هایی برای اقدام عملی در حوزه اقتصاد مقاومتی فراهم کنند.


آگاهی و شناخت تجربه اقتصاد مقاومتی در دیگر کشورها (به ویژه آلمان و ژاپن)، روشن‌کردن ابعاد و ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی و نشان‌دادن تفاوت و شباهت‌های آن با سایر مکاتب اقتصادی، تجزیه و تحلیل نسبت مفاهیم و متغیرهای بسیار مهم مانند مفهوم «عدالت» و متغیر «نفت» با اقتصاد مقاومتی، ارائه تجربیات فعالان و پیشتازان اقتصاد مقاومتی در ایران و ارائه راهکارهای پیشنهادی برای تقویت اقتصاد مقاومتی به‌ویژه در حوزه فرهنگ از دیگر اهداف این کتاب است. بنابراین در سراسر این کتاب به نقش و جایگاه سیاستگذاران و رسالت اهالی حوزۀ فرهنگ برای زمینه‌سازی تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخته شده است.

«تاریخچه اقتصاد مقاومتی در جهان ایران»، «مبانی نظری اقتصاد مقاومتی»، «اقتصاد مقاومتی در ایران» و «نتیجه‌گیری و پیشنهادها» چهار فصل این کتاب است که در ۴۲۰ صفحه توسط نظام بهرامی کمیل، احسان فدایی و مجتبی راعی تدوین شده است.

کتاب «تجربه اقتصاد مقاومتی در جهان و ایران» توسط پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است.

منبع:https://www.mehrnews.com/news/4109102


طبقه بندی: کتاب، اقتصاد مقاوتی،

تاریخ : سه شنبه 17 بهمن 1396 | 09:18 ب.ظ | نویسنده : زینب مولایی | نظرات خود را با در میان بگذارید.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic